- acīm.lv - http://www.acim.lv -
Maksimālās korekcijas dilemma – lietot vai nelietot
Posted By Marija Lazdiņa On 19.02.2013 @ 15:09 In brilles | No Comments
Cilvēki mūsdienu sabiedrībā ne vienmēr apzinās, ka viņu redzes asums ir zemāks par noteiktajiem standartiem. Redzes aprūpes speciālistu uzdevums ir noteikt refrakcijas kļūdu un atbilstoši to koriģēt, lai katru pacientu nodrošinātu ar maksimālu, ikdienā noderīgu redzes asumu.[1] Sabiedrībā pastāv maldīgs uzskats, kas ir saglabājies jau ilgus gadus, ka tuvredzības gadījumā jāliek mazāka korekcija, lai acs pati „strādā”.
Arguments, kas pārliecina daudzus pacientus, ir fakts, ka vairāk nekā 80% no zināšanām par apkārtējo pasauli tiek uztverts ar redzes sistēmu. Redzes asums un redzes kvalitāte pārliecinoši ietekmē intelektuālo attīstību, mācīšanās procesus, profesionālo darbību un vispārējo veselības stāvokli. [2]
Nepietiekama korekcija var ietekmēt [1]:
Daļējai tuvredzības korekcijai var būt šādas nevēlamas sekas [3]:
Mūsdienu medicīnā definētas klīniskās refrakcijas normas, taču ir pacienti, kuri nepanes pilnu redzes korekciju, tāpēc katrs pacients prasa individuālu pieeju ar rūpīgi piemeklētu maksimālo redzes komfortu attiecīgajai distancei.
Mūsdienu redzes speciālistu atziņas par maksimālo korekciju.
Dr. Tatyana Poznyakova (Moscow, Russia)
„Optimāla, maksimāla redzes korekcija no agrīna vecuma nodrošina augstu redzes asumu, novērš astenopiskās sūdzības un šķielēšanu. Manuprāt, līdz ar to samazinās tuvredzības progresēšana. Mūsu mērķis ir normalizēt akomodācijas un muskuļu darbību, sniegt optimāli augstu redzes asumu. Līdz ar to pacientiem tiek nodrošināts vizuālais komforts un uzlabota dzīves kvalitāte.”
Dr. Elena Shcherbakova (Rostov-on-Don, Russia)
„Mūsdienās aizņemts un aktīvs dzīvesveids prasa perfektu redzi ikvienam. Daudzi cilvēki visu savu dzīvi ir aktīvi autobraucēji, pavada daudz laika pie datoriem un piedalās dažādās sporta aktivitātēs. Tas nozīmē, ka acīm un optiskajām sistēmām ir augstas prasības, un ir nepieciešams skaidrs fokuss, kas ir iespējams tikai ar pilnu redzes korekciju.”
Dr. Rene Maly (Valmont-France)
„Galvenā problēma ir tāda, ka daudzi pacienti domā, ka lietojot pilno korekciju brillēs vai kontaktlēcās, acis kļūst atkarīgas no šīs korekcijas, pierod un redze pasliktinās. Pilna optiskā korekcija ir īpaši nepieciešama maziem bērniem, kas jaunāki par 5 gadiem.
Vecumā virs 8 gadiem, tuvredzība arī prasa liela uzmanību. Es izskaidroju vecākiem, ka jaunākā zinātniskā literatūra šobrīd ir pierādījusi, ka nepilna korekcija rada tuvredzības progresēšanu.
Piegaugušajiem nekoriģēta vai nepilnīgi koriģēta ametropija rada astenopiskas sūdzības un tas ievērojami ietekmē dzīves kvalitāti.
Daudzi pacienti nelieto korekciju sporta aktivitātēs, un es viņiem saku, ka laba redze ar kontaktlēcām var būtiski uzlabot sasniegumus.”
Izmantotā literatūra.
Article printed from acīm.lv: http://www.acim.lv
URL to article: http://www.acim.lv/2013/02/maksimalas-korekcijas-dilema-%e2%80%93-lietot-vai-nelietot/
Click here to print.
© acim.lv 2010. Visas tiesības paturētas.